به گزارش خبرگزاری فرانسه از نیویورک، اریک اندرسون رییس شرکت آمریکایی Space Adventures که ترتیب این سفرهای فضایی را می دهد گفت ما معتقدیم 99 درصد مردم خواهان سفر به فضا هستند. 
وی هدف این شرکت را انجام سالیانه دستکم یک ماموریت به ایستگاه فضایی بیان کرد و افزود شمار میلیاردهایی که استطاعت پرداخت هزینه عزیمت به فضا را دارند افزایش یافته است. 
برین یکی از دو بنیانگذار گوگل با یک سرمایه گذاری 5 میلیون دلاری در این شرکت که ماموریتهای فضایی را برای مشتریان بسیار پولدار ترتیب می دهد یک جا برای خود برای سفرهای آتی آتی ذخیره کرده است. 
براساس قرارداد شرکت با سازمان فضایی فدرال فدراسیون روسیه ، در ماموریت ویژه سایوز در سال 2011 ، دو صندلی در اختیار این شرکت خواهد بود. 
برین که با طراحی موتور جستجوی اینترنتی گوگل با شریک خود لاری پیج به ثروت فراوانی دست یافت تاریخ قطعی سفر فضایی خود را مشخص نکرده است. او احتمالا سه یا پنج سال آینده به فضا خواهد رفت. 
شرکت Space Adventures در سال 2001 برای اولین بار سفر یک گردشگر فضایی به نام دنیس تیتو را به ایستگاه فضایی ترتیب داد. 
تیتو آمریکایی اولین گردشگر فضایی در ایستگاه فضایی بود. پس از او مارک شاتل وورث از آفریقای جنوبی درسال 2002، گرگ اولسن آمریکایی در سال 2005، و انوشه انصاری ایرانی تبار در سال 2006 به ایستگاه فضایی رفتند. 
چارلز سیمونی آمریکایی مجارستانی تبار پنجمین گردشگر فضایی بود که آوریل امسال به فضا رفت ، اما سفر 25 میلیون دلاری خود را وحشتناک توصیف کرد. 
ریچارد گریوت ششمین گردشگر فضایی خواهد بود که ماه اکتبر به فضا می رود. پدر وی اوون گریوت فضانوردی بود که در سالهای 1973 و 1983 به فضا رفت. 
اواخر امسال نام گردشگر فضایی سال 2009 اعلام خواهد شد. 
مقامات روسی متعهد شده اند پرواز سال 2011 ، خللی در کار ایستگاه فضایی ایجاد نخواهد کرد. 
برین به یک برنامه دیگر این شرکت به نام Zero G که پروازهای جاذبه سفر را از مرکز فضایی کندی در فلوریدا و فرودگاه لاس وگاس ترتیب می دهد کمک مالی کرده است. 
پیتر دایامندیس مدیر شرکت Space Adventures می گوید طی سالهای 2004 تا 2005 ، 200 پرواز با هواپیمای بویینگ 727 انجام شده است و امکان تجربه 15 نوبت بی وزنی به مدت 30 ثانیه را طی یک پرواز 90 دقیقه ای برای 5 هزار نفر میسر ساخته است. 
این پروازها برای یک گروه 35 نفری 135 هزار دلار هزینه دربردارد که به ازای هر نفر 3950 دلار است. 
سرگئی کوستنکو رییس شعبه روسی شرکت گفت تمام روسهای هم نسل من رویایی فضانورد شدن را در سر می پرورانند.

بن مایه:http://www.irna.com/View/FullStory/?NewsId=72539

به نقل از:www.hupaa.com


دسته ها : اطلاع رسانی
پنج شنبه یازدهم 7 1387
X